Arama Ağı Reklamları | Arsol Dijital Reklam Ajansı

Arsol Dijital Arama Ağı Reklamları

Kapat

Arama Ağı Reklamları

Dünyada arama motoru pazar payında rakiplerine uzak ara fark yapan Google, internetin dağıtım noktası olma konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Öyle ki Google'da bir ayda yapılan sorgu sayısı artık trilyonlar ile ifade ediliyor.

Arama Ağı Reklamları
Arsol Dijital | Google Ads‎
Reklamarsoldijital.com/Google/Ads‎
İşletmenizi Büyütmek için Google Ads Kullanın. Ücretsiz kurulum desteği. 1 Milyon şirketin tercihi. Ziyaret yoksa ödeme yok. Hizmetler: Google Ads, Video için Google Ads, Görüntülü Reklam Ağı.
Google Reklamları
Google Reklamları Hakkında
Sosyal Medya
Sosyal Medya Hakkında
Web Tasarım
Web Tasarım Hakkında
Grafik Tasarım
Grafik Tasarım Hakkında
+1 Milyon İşletme Kullanıyor

+1 Milyon İşletme Kullanıyor

  • Bir ayda yapılan arama sayısı 1 trilyondan fazla
  • Satın alma eğilimi daha yüksek kullanıcılar
  • Reklam getirisini net şekilde ölçebilme imkanı
  • Reklamlarınız hazırlandıktan sonra hemen yayınlanmaya başlar.
  • Tıklama başına maliyet ile gereksiz harcama yok
NEDEN ARAMA AĞI REKLAMLARINI TERCİH ETMELİSİNİZ ?

NEDEN ARAMA AĞI REKLAMLARINI TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Dünyanın en büyük arama motoru Google, kullanıcıların belirli anahtar kelimelerle yaptıkları aramalarda gösterilen sonuçların yer aldığı sayfaya reklam verenin web sitesine bağlantı içeren metin şeklinde tanıtım ilanları yerleştirmektedir. İnternet ortamında Google tarafından sağlanan bu reklam formatına Arama Ağı Reklamları adı verilmektedir.

Google bu reklam türüyle, sürekli olarak geliştirdiği arama algoritmalarıyla kullanıcılara sezgisel olarak en alakalı sonuçları gösterirken arama ağı reklamlarıyla da reklam verenlere en alakalı aramalarda muhtemel müşterilerine tanıtım ilanlarını gösterme imkanı sunar.

ARAMA AĞI REKLAMLARINDA EN YÜKSEK FAYDAYI NASIL SAĞLARSINIZ ?

ARAMA AĞI REKLAMLARINDA EN YÜKSEK FAYDAYI NASIL SAĞLARSINIZ ?

Google arama ağı reklamlarında başarıya giden yol maliyet etkinliği yaratmaktan geçmektedir. Bu şu anlama gelir ; Aynı anahtar kelimelerde bir çok reklam veren olduğu düşünülürse rakiplerinize kıyasla daha iyi optimize edilmiş reklamlar yayınlayabilirseniz rakiplerinize oranla hem daha düşük bütçelerle reklam verebilir hem de daha düşük bütçeyle daha çok müşteri kazanabilirsiniz.

Nasıl en yüksek fayda sağlanır ? sorusunun cevabı aslında, arama ağı reklamları nasıl optimize edilir ? sorusunun cevabında gizlidir. Arama ağı reklamlarının optimizasyon düzeyi reklamlardan elde etmek istediğiniz geliri elde edip edemeyeceğinizi belirler. Özellikle rekabetin yoğun olduğu sektörlerde bu konu daha fazla önem kazanmaktadır. Reklamların optimizasyonu kampanyaların kurulum aşamasında başlar, sürekli ölçüm değerlendirme ve güncelleme eylemleriyle kampanya süresince devam eder.

Reklam optimizasyonu oldukça teknik bir konudur ve bu konuda tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bu yüzden arama ağı reklamlarının pazarlama satış beklentilerinizi karşılaması için mutlaka bu konuda tecrübeli Google Ads uzmanlarından destek almanızı tavsiye ederiz.

Arsol Dijital'in
Google Ads uzmanlarına Arama Ağı reklamları hakkında ücretsiz danışmak ister misiniz ?
İŞLETMENİZE UYGUN BİR BÜTÇE BELİRLEYİN !

İŞLETMENİZE UYGUN BİR BÜTÇE BELİRLEYİN !

Arama ağı reklamı verebilmek için bir web sitenizin ve reklam hesabınızın olması yeterlidir. Reklamlardan beklediğiniz getiriyi elde etmeniz için web sitenizin kullanıcı dostu, grafik ve metin olarak tatminkar ayrıca hızlı açılabilen bir yapıya sahip olması, ayrıca reklam hesabınızın iyi optimize edilmiş olması gerekir.

Gerekli çalışmalarla yukarıda bahsedilen koşullar sağlandıktan sonra yapılması gereken satış hedeflerinize uygun bir bütçe belirlemektir. Bu durumu kısaca şu şekilde açıklayabiliriz; İşletmenizin kapasitesine göre satış miktarınızı belirleyerek sonrasında her bir satış için gerekli reklam harcamasını hedeflediğiniz satış miktarıyla çarparak reklam bütçenizi hesaplayabilirsiniz. Örneğin 50 yatak/gün kapasiteli bir otel için her bir yatak/gün satışı için gerekli reklam harcaması 30 Türk Lirası ise bu işletme için uygun reklam bütçesi 50 yatak/gün X 30 TL şeklinde 1500 TL olarak hesaplanır.

Web siteniz, reklam hesabınız ve satış ekibiniz hazırsa, işletmeniz için uygun reklam bütçesini de belirledikten sonra Arama Ağı Reklamlarınızı başlatarak, işletmeniz için internetten satış yapma vakti gelmiş demektir.

GOOGLE REKLAM PAKETLERİ

Google Reklam Eko
Google Reklam Eko
Yeni başlayanlar için uygun çözüm
Google Reklam Medium
Google Reklam Medium
Küçük işletmeler için uygun çözüm
Google Reklam Pro
Google Reklam Pro
İşini büyütmek isteyenler için uygun çözüm
Google Reklam Maksi
Google Reklam Maksi
Kurumsal işletmeler için uygun çözüm

Nasıl Değerli Sonuçlar Elde Ediyoruz ?

Nasıl Değerli Sonuçlar Elde Ediyoruz ?
İHTİYAÇLARINIZI ANALİZ EDİYORUZ
İşletmenizin mevcut dijital pazarlama araçlarını inceliyoruz, eksik ve hatalı olan kısımları tespit ederek istenen hedeflere ulaşılması için ihtiyaç duyulan kaynakları belirliyoruz.
Nasıl Değerli Sonuçlar Elde Ediyoruz ?
KAMPANYA ÇALIŞMALARINI PLANLIYORUZ
İhtiyaç duyulan kaynakların, nasıl ne zaman ve ne kadar bir maliyetle tedarik edilebileceğini sizlerle paylaşıyor sonrasında belirli bir eylem planı hazırlıyoruz.
Nasıl Değerli Sonuçlar Elde Ediyoruz ?
KAMPANYA HEDEFLERİNİ BELİRLİYORUZ
İnternette yüzbinlerce kullanıcı arasından işletmenizin ürün ve hizmetleriyle en yakından ilgili kitleyi tespit ediyoruz elde edilmesi beklenen satış gelirine ulaşılması için ihtiyaç duyulan bütçeyi hesaplıyoruz.
Nasıl Değerli Sonuçlar Elde Ediyoruz ?
KAMPANYAYI BAŞLATIYORUZ
Artık insanların çokça vakit geçirdiği internet mecralarında dijital reklamlarınız yayınlanmaya hazır. Unutmayın ki bu süreçte kampanya verilerinizi ölçerek sürekli değerlendirip mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmeniz için çalışıyor olacağız.

Google Reklamları İçin Diğer Hizmetlerimiz

TÜM HİZMETLERİMİZ

HANGİ KONULARDA SİZE YARDIMCI OLMAMIZI İSTERSİNİZ ?