Sosyal Medya Reklamları | Arsol Dijital Reklam Ajansı

Arsol Dijital Sosyal Medya Reklamları

Kapat

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Türkiye'de en çok kullanıcıya sahip sosyal ağlar, facebook ve instagramda reklam vererek paylaşımlarınızı öne çıkarın. Sizinkine benzer ürün ve hizmetleri arayan milyonlarca insan işletmenizden haberdar olsun.

Her Sektöre Uygun Farklı Reklam Türleri

Her Sektöre Uygun Farklı Reklam Türleri

  • Potansiyel müşteriler bulma ( Form Reklamları )
  • Web sitesine trafik çekme reklamları
  • Etkileşim reklamları
  • Video görüntüleme reklamları
  • Messenger reklamları
  • Marka bilinirliği reklamları
SOSYAL MEDYADA REKLAM VERMEYE BAŞLARKEN

SOSYAL MEDYADA REKLAM VERMEYE BAŞLARKEN

Sosyal medya pazarlama sürecinde hesaplarınızı oluşturup kullanıcılara işletmeniz, ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi veren içerikler hazırlayıp yayınladınız. Bu çalışmalar kişisel ve iş çevreniz tarafından kolayca fark edilip belli bir takipçi kitlesi üzerinde kısıtlı bir etkileşim yaratsa da sosyal medya pazarlama faaliyetlerinizin anlam kazanabilmesi için bu küçük kitlenin haricinde milyonlarla ifade edilen geniş bir kitleye ulaşmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Bu geniş kitleye ulaşmanın en hızlı yolu ise sponsorlu içerik olarakta adlandırılan reklam çalışmalarıdır. Bu reklam çalışmaları kapsamında içeriklerinizi belirli bir ücret karşılığı sizi takip etmeyen ya da başka bir deyişle sizden haberi olmayan geniş kitlelere ulaştırmanız mümkün olmaktadır.

Bu süreçte başarı için uzman dijital pazarlama ekibimiz işletmenizin bir parçası gibi özveriyle çalışarak yanınızda olmaktan memnuniyet duyacaktır.

INSTAGRAM VE FACEBOOK REKLAMLARI

INSTAGRAM VE FACEBOOK REKLAMLARI

Sosyal medya reklamları, reklam verenlere gelişmiş kitle hedefleme seçenekleri ve güvenilir dönüşüm izleme olanağı sunmasıyla geleneksel pazarlama yöntemlerine göre sonuçları daha ölçülebilir, daha kolay yönetilebilir ve daha düşük maliyetlidir.

Sosyal ağlardan özellikle Facebook ve Instagram geniş kullanıcı kitlesi, gelişmiş dijital reklam verme araçlarıyla sosyal medya reklamlarında öne çıkmaktadırlar. Bunlardan her ne kadar Facebook daha eski ve Instagram'a nazaran daha geniş bir kullanıcı tabanına sahip olsa da ( 2 milyarı aşkın aktif kullanıcı) , Instagram (800 milyon aktif kullanıcı) özellikle Instagram Hikayeleri gibi yeni özelliklerin ağır bir şekilde benimsenmesiyle giderek popülerlik kazanmaktadır. Günümüzde Instagram'da her gün 800 milyon aktif kullanıcıdan 200 milyonu mevcut 25 milyon işletme hesaplarını ziyaret etmekte ve bu kullanıcıların %80 'nı en az bir işletme hesabını takip etmektedir.

Markanız hem Facebook hem de Instagram'da etkinse, en iyi yaklaşım, reklam kampanyalarını kampanya bazında her iki ağda da reklam bütçenizi belirli oranda pay ederek etkinleştirmek olacaktır.

Arsol Dijital'in
Sosyal medya uzmanlarına facebook ve instagram reklamları hakkında ücretsiz danışmak ister misiniz?
SOSYAL MEDYA REKLAMLARI İLE ETKİLİ SONUÇLAR

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI İLE ETKİLİ SONUÇLAR

Facebook ve Instagram reklamlarında reklam verenlere detaylı hedefleme ve farklı reklam türleri seçenek olarak sunulmaktadır. Bu mecralarda başarılı reklam kampanyaları oluşturmanın yolu doğru hedefleme ve doğru reklam türünü kullanmaktan geçmektedir.

Doğru hedefleme için demografik veriler, ilgi alanları, lokasyon ve dil seçeneklerinden yararlanılabildiği gibi hesaplarınızla, web sitenizle veya uygulamalarınızla etkileşimde bulunan kişilerin tespit edildiği özel hedef kitleler kullanılabilmektedir. Bunların haricinde, reklam hesaplarınıza ve web sitenize uygulayabileceğiniz özel dönüşüm ölçe yöntemleriyle işletmeniz için çok daha değerli kişilerden meydana gelen hedef kitleler de oluşturabilirsiniz.

Bu oldukça değerli hedef kitle oluşturma özellikleri, sonuçların ölçülebilir olması ve reklam getirisinin net olarak hesaplanabilmesi bir çok işletme için geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha kolay ve uygun maliyetle daha yüksek satış rakamları anlamına gelmekte ve daha başarılı pazarlama sonuçları ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

SOSYAL MEDYA PAKETLERİ

Sosyal Eko
Sosyal Eko
Takipçilerinin özel günlerini ihmal etmek istemeyenler için
Sosyal Medium
Sosyal Medium
Düzenli paylaşımlarla sosyal medyada ben de yerimi almak istiyorum diyenler için
Sosyal Pro
Sosyal Pro
Sürekli paylaşımlarla sosyal medyada daha sık görünmek isteyenler için
Sosyal Maxi
Sosyal Maxi
Yoğun paylaşımlar ve sponsorlu bağlantılarla sosyal medyada en önde yer almak isteyenler için

Sosyal Medya Pazarlamada Başarıya Giden Yol

Sosyal Medya Pazarlamada Başarıya Giden Yol
Sektörünüze ve İşletmenize Özel Strateji
Her sektörün ürün ve hizmet sunum tekniği birbirinden farklılıklar gösterir. Hatta sunum teknikleri aynı sektördeki işletmeden işletmeye göre bile değişebilir. Sizin için de işletmenize özgü sosyal medya pazarlama stratejileri geliştiriyoruz
Sosyal Medya Pazarlamada Başarıya Giden Yol
Takvim ve Planlama
İşletmenize özgü geliştirilmiş stratejileri kaynak, maliyet ve zaman olarak belirli bir eylem planına dönüştürüyoruz. Oluşturulan bu plana göre ilerleyerek işletmenizin sosyal medya pazarlama hedeflerine giden yolu belirliyoruz.
Sosyal Medya Pazarlamada Başarıya Giden Yol
Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar
Sosyal medyada en önemli unsurlardan bir tanesi ilk bakışta kullanıcıların dikkatini çekebilmektir. İlk bakışta dikkati çekmenin temel yolu ise özgün ve kaliteli tasarımlı görsel içerik oluşturmaktır. Hedef kitlenizle etkileşim yaratabilmeniz için dikkat çekici tasarımlar yapıyoruz.
Sosyal Medya Pazarlamada Başarıya Giden Yol
Takip ve Yönetim
Sosyal medya hesaplarınıza analitik takip uygulayarak kullanıcıların içeriklerinize verdikleri tepkileri ölçüyor, değerlendiriyor ve gerekli güncellemeleri sağlıyoruz. Uzman ekibimizle sosyal medya yönetim sürecinde pazarlama hedeflerinize ulaşmanız için işletmenizin bir parçası gibi var gücümüzle çalışıyoruz.

NELER YAPIYORUZ ?

Sosyal Medya İçin Diğer Hizmetimiz

TÜM HİZMETLERİMİZ

HANGİ KONULARDA SİZE YARDIMCI OLMAMIZI İSTERSİNİZ ?